Anasayfa / Şirket Hakkında


ŞİRKET HAKKINDA


EDA Tasarım Analiz Mühendislik ve Bilgisayar Hizmetleri Ltd. Şti., 2003 yılında Dr. Erdal Oktay tarafından uzay ve savunma sanayi başta olmak üzere ilgili sektör kurum/kuruluşları için makine ve havacılık mühendisliği konularında tasarım ve analiz çalışmaları yürütmek, danışmanlık hizmetleri vermek üzere kurulmuştur.

Havacılık, makina, bilgisayar ve kimya mühendislerinden oluşan uzman teknik kadrosu ile geliştirmiş olduğu ilk yerli mühendislik tasarım ve analiz aracı CAEedaTM sayesinde, zorluk derecesi yüksek mühendislik problemleri için yenilikçi, zaman ve maliyet etkin çözümler üretmekte olan şirket, proje çalışmalarının gerektirmesi durumunda yurt içi ve yurt dışı üniversitelerden öğretim üyeleri ve bağımsız araştırmacılar ile işbirlikleri oluşturmaktadır.

Sözü edilen sektör kuruluşlarının ihtiyaç duydukları mühendislik tasarım ve analiz çalışmalarının yanı sıra, paralel bilgisayar hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD), bilgisayar hesaplamalı katı dinamiği (CSD), akışkan katı etkileşimi, çözümağı (mesh), etkileşimli çözüm, topoloji, şekil ve boyutlandırmayı da içeren otomatikleştirilmiş hızlı mekanik tasarım ve tasarım iyileştirme (optimizasyon) yazılımları geliştirme konularında çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda, Ar-Ge projelerinden 5'i TÜBİTAK-TEYDEB kapsamında desteklenmiş olup, “Kompleks Yüzey Geometrileri İçin Parametrik Düzensiz Çözümağı Ve Katı Model Yazılımı Geliştirme” konulu projesi TÜBİTAK 2015 Başarı Öyküleri kitabında yayınlanmış; geliştirdiği CAEeda (Bilgisayar Destekli Mühendislik Tasarım ve Analiz Yazılımı) ilk yerli mühendislik tasarım ve analiz yazılım paketi olarak Savunma Sanayi Müsteşarlığı 2015-2016 Ürün Kataloğu kapsamında yer almıştır.

Şirketin, bugüne kadar yapmış olduğu araştırma-geliştirme çalışmalarına ilişkin olarak ulusal ve uluslar arası platformlarda sunulan  ve saygın teknik dergilerde yayınlanan makaleleri bulunmaktadır.